Neden Munzur Su

İçtiğiniz Suyun Kalitesi Yaşam Kalitenizi Belirliyor ?

Su hem beslenmenin temel taşı hem de vücudumuzun en önemli kimyasal bileşeni. Bu nedenle sağlığımız açısından günde ihtiyacımız kadar su tüketmemiz öneriliyor. Ancak içtiğimiz suyun miktarı kadar sahip olduğu özellikler de sağlığımız için büyük önem taşıyor. Yetersiz su tüketimi kadar kalitesiz su tüketimini de birçok hastalığa neden olabiliyor. İyi ve kaliteli su, yaşamımızı sağlıklı bir şekilde idame ettirebilmemiz için çok önemli. İçme suyunun temiz olması kadar, sertliği de insan sağlığı üzerinde önemli rol oynuyor.

Sağlıklı suyun en önemli özelliklerinden biri, mikrobiyolojik, fiziksel, kimyasal ve radyoaktif kirlenmeden arınmış, yani saf olması ve pH değeri, mineral içeriği, elektron yönünden zengin olması.

Alkali su, yüksek antioksidan özelliğe sahip, dolayısıyla sağlıklı suyun pH’ı mutlaka 7,4’ün üstünde olmalı.

Günümüzde içme sularının büyük bir kısmının pH oranı düşük. Bu nedenle magnezyum ve kalsiyum açısından güçlü olan alkali su tüketmeye dikkat etmek gerekyor çünkü alkali sular bu minerallerin yetersizliğine bağlı sağlık risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

 

KALITELI VE SAĞLIKLI MUNZUR SUYUN FARKI

Efsane Munzur gözelerinde çıkan Munzur Su, “efsane su” sloganıyla dört mevsim karla kaplı Munzur Dağı’nın kaynaklarından üretiliyor.  Munzur gözeleri

Emsalsiz tad

Ph 8.45

Alkali su

İşlenmemiş doğal su

Demir, Magnezyum zengini

Trityum en düsük su

Kaynağındaki tadıyla modern yüksek kalite standardlarında dolum yapılarak sofranıza sunulmaktadır.